Sigita
Ašvydienė
Artimas ryšys – tai vienas esminių žmogaus poreikių.

Poros gyvenimas – tai paieškos bendro kelio, neprarandant savo. Upė, kurioje šaltiniai, virtę upeliais, suteka į vieną tėkmę. Poros ateina pagalbos, kai negali susišnekėti vienas su kitu, kai jaučiasi negaunantys iš kito kažko, apie ką svajojo, kartais praradę save ir nelaimingi.

Dažnai pora ieško pagalbos, kai dviejų ryšys tampa pančiais; kai nepatenkinti poreikiai meilės, šilumos ir artumo namus daro nejaukius, o kartais pilnus įtampos. Lyg eitų keliais, kurie yra greta, bet atsikirti, rodos, neįveikiamų bruzgynų.

Poros terapija – gali palengvinti šias paieškas. Tai kelias, palydimas nuostabos, jog greta einantis jaučiasi labia panašiai kaip ir aš, jam trūksta to paties, kaip ir man. Nuostaba ir dėl to, kad mokaisi duoti ko kitam reikia ir mokaisi gauti - tai, ko reikia būtent tau.

Poros terapija – tai kelias savęs link, savęs atradimas ryšyje. Tai trečio, emociškai nesusijusio žmogaus pagalba išgirsti ir suprasti savo paties ir kito poreikius ir jausmus ir pagarbiai juos priimti; mokytis neprarasti savęs ryšyje su kitu ir eiti vienu keliu, neprarandant savo kelio ir gerbiant kito kelią. Dviejų žmonių ryšys gali tapti kūrybos ir džiaugsmo šaltiniu.